BottomBannerList

Frenk Maydonozu (Chervil)

Marka : Greenada
Fiyat : ₺6,50(KDV Dahil)

25 GR. Paket olarak gönderim yapılmaktadır. Mevsimsel geçişlere bağlı olarak ürünlerimiz değişkenlik gösterebilir. Çıkışı yapılan ürünlerinizin taze bir şekilde elinize ulaşması adına lütfen kargonuzu takip ediniz.

 

HAFTA İÇİ  SAAT 15:00’TEN SONRA VERİLEN SİPARİŞLER BİR SONRAKİ GÜN KARGOYA VERİLİR.


- Taze olması adına ürünlerimizi günlük hasat olarak göndermekteyiz, sipariş ettiğiniz ürün kalmamış ise kargo çıkışı bir sonraki gün  yapılır.


- Cuma, Cumartesi  ve Pazar günleri verdiğiniz siparişler Pazartesi günü (araya hafta sonu girdiği için) kargoya verilir.  Not: Siparişinizin Cumartesi  günü kargoya verilmesini  isterseniz lütfen bize ‘’İletişim’’ bölümündeki numaralardan ulaşarak bildiriniz.


25 Gr.

Artır Azalt

Taze Frenk Maydonozu Satışı - Greenada Frenk Maydanozu

  

 

Frenk Maydanozu Nedir?


En çok Kafkasya’da yetişen, ülkemizde de halk arasında eşek hardalı ve siyah hardal olarak anılan Frenk maydanozunun küçük kıvırcık yaprakları vardır. Aromatik kokulu bu bitkiden alternatif tıp alanında yararlanılır ancak; yüksek oranda kullanımı zehirlenmelere yol açabileceği için tehlikelidir.


Bitkinin Latince ismi Anthriscus cerefolium’dur. İngilizcede ise Chervil olarak isimlendirilir. Bildiğimiz maydanoz gibi yemeklerde kullanılır ve kendine özgü bir lezzeti vardır, dolayısıyla bu bitkiyle Frenk maydanozu salatası yapabileceğiniz gibi farklı salatalarınızı süslenmek ve lezzetlendirmek için de kullanabilirsiniz.


Normal maydanoza oranla Frenk maydanozu daha dayanıklıdır. Cam bir saklama kabının içinde uzun süre bozulmadan durabilir. Romalılar tarafından Kafkasya’dan Avrupa’ya getirilmiş olan bu bitki, Avrupa mutfağında daha çok kabul görmüştür. Yumuşak, açık yeşil yaprakları vardır ve yaprakların alt kısımları hafif damarlı ve tüylüdür. Bitkinin alt yaprakları ise saplıdır. Mayıs ayından eylüle kadar açan minik beyaz çiçeklerinin hoş bir görünümü vardır. İnce uzun, siyah ve çıplak olan tohumlarının boyları, 6 -11 mm civarında olur.
-------------------------------------

 ------------------------------------

 ------------------------------------

 ------------------------------------

DetayProdyctSlider
150 TL ÜSTÜ ÜCRETSİZ KARGO

 

 

Çerez Kullanımı