heade bar sarı

Arapsaçı 150 Gr

1,00
Fiyat : ₺9,90(KDV Dahil)
Yerli Üretim ve Greenada

PAZARTESİ - SALI - ÇARŞAMBA GÜNLERİ VERECEĞİNİZ SİPARİŞLERİNİZ, EN GEÇ 3 İŞ GÜNÜ İÇİNDE KARGOYA VERİLECEKTİR. PERŞEMBE - CUMA - CUMARTESİ - PAZAR GÜNLERİ VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER, HAFTA SONU KARGODA KALMAMASI ADINA PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN, GÜNLÜK HASATLARIMIZ İLE İŞLEME ALINACAKTIR.

150 Gr.

Artır Azalt

Arapsaçı Satışı - Greenada Arapsaçı

  

Arapsaçı Nedir?

 

Sağlığa pek çok yararı olan genellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde tarla kenarlarında, boş arazilerde de kendiliğinden yetişen dereotuna benzeyen Arapsaçı otu maydanozgillerden familyasındandır.

Dünyanın pek çok yerinde yetişen 1-1,5 metre yüksekliğinde olan arapsaçının ana vatanı Yakın doğu ve Akdeniz ülkeleridir.

Arapsaçı rezene bitkisinin yabani cinsidir. Yabani rezene olarak da bilinir. Rezeneyle aynı özelliklere ve etkilere sahiptir.

Latince adı Foeniculum vulgare‘dir. Arapsaçı ayrıca rezdane, mayana, bolluk otu ve sincilip olarak da bilinir.

B ve C vitamini ile bol miktarda kalsiyum, demir ve magnezyum içeren arapsaçı otunun özellikle yatıştırıcı etkisi bulunmaktadır. Tamamen doğal, organik olan arapsaçı özellikle sonbahardan başlayıp yazın ortalarına kadar yeşil kalmakla birlikte neredeyse yılın her mevsiminde yetişmektedir. Anasonu andıran kokusu ve aroması vardır.

 

Çerez Kullanımı