BottomBannerList

BALZAMİK SİRKE CAM ŞİŞE 500 ml

Fiyat : ₺24,99(KDV Dahil)

500 ml Şişe olarak gönderim yapılmaktadır. Mevsimsel geçişlere bağlı olarak ürünlerimiz değişkenlik gösterebilir. Çıkışı yapılan ürünlerinizin taze bir şekilde elinize ulaşması adına lütfen kargonuzu takip ediniz.

HAFTA İÇİ  SAAT 15:00’TEN SONRA VERİLEN SİPARİŞLER BİR SONRAKİ GÜN KARGOYA VERİLİR.

500 ml

Artır Azalt

 

 

Tüm sirkelerimizde olduğu gibi yine meyvenin en tazesini, doğal fermantasyonu ve 100 yılı aşan uzmanlığımızda birleştirdiğimiz balzamik sirke, zengin tadı ve kokusu ile güçlü bir lezzetlendirici. Balzamik sirkenin tarihi eski Roma’ya dayanıyor. Olgunlaşmış ve ezilmiş üzümden elde edilen sirkenin o dönem bal ile karıştırılarak ahşap fıçılarda uzun süre bekletilmesiyle yapılan balzamik sirke, bekletildikçe değer kazanırmış.

 

Bugün ahşap fıçılardan cam şişelere taşınan balzamik sirke İtalyan Mutfağından tüm dünyaya yayılan önemli bir sos haline geldi. Dünya üzerinde yapılan pek çok araştırma balzamik sirkenin insan sağlığına sayısız faydası olduğunu söylüyor. Gelin bu faydaların bazılarına birlikte göz atalım. Üzümün değerlerini eksiksiz taşıdığından mide hastalıklarına karşı epey etkili. Bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden dirençli olmayı sağlıyor.+
Damar sağlığını koruduğundan kalp hastalarına öneriliyor. Güçlü bir antioksidan olduğundan mikroplar ve bakterilerle savaşmada etkili.
Eklem ve romatizma hastalıklarında rahatlatıcı bir etkiye sahip.

 

Çerez Kullanımı