heade bar sarı

Cibes 150 Gr

0,00
Fiyat : ₺9,90(KDV Dahil)
Yerli Üretim ve Greenada

PAZARTESİ - SALI - ÇARŞAMBA GÜNLERİ VERECEĞİNİZ SİPARİŞLERİNİZ, EN GEÇ 3 İŞ GÜNÜ İÇİNDE KARGOYA VERİLECEKTİR. PERŞEMBE - CUMA - CUMARTESİ - PAZAR GÜNLERİ VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER, HAFTA SONU KARGODA KALMAMASI ADINA PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN, GÜNLÜK HASATLARIMIZ İLE İŞLEME ALINACAKTIR.

150 Gr.

Artır Azalt

Cibes Satışı - Greenada Cibes

   

 

Cibes Nedir?

Cibes otu genellikle Ege Bölgesi’nde yetişen şifalı otlardan biridir. Halk arasında özellikle Ege’de lahana patlağı, azman ve cibez olarak da bilinir.

Cibes otu her şekilde (kabuklu, kabuksuz, pişmiş, pişmemiş) tüketilebilen yoğun C vitamini deposudur. Marula benzeyen, geniş yapraklı, yeşil ve lezzetlidir. Cibes otu, lahananın toplandıktan sonra köklerinde kalan kısımların tekrardan yeşermesi sonucu ortaya çıkan şifalı bitkidir. Bu nedenle yöre halkı tarafından, lahana cibezi veya karnabahar cibezi olarak da bilinir. Karadeniz Bölgesi’nde ise cici otu olarak bilinir.Bu şifalı ottan salata, börek, yumurtalı kavurma ve daha birçok yemek yapılmaktadır. Tokluk hissi  vermesiyle son yıllarda zayıflamak isteyenlerin vazgeçilmez besin kaynağıdır.

 

 

Çerez Kullanımı