BottomBannerList

ELMA EKŞİLİ SOS CAM 250 ml

Fiyat : 14,90 TRY(KDV Dahil)

250 ml Şişe olarak gönderim yapılmaktadır.

HAFTA İÇİ  SAAT 15:00’TEN SONRA VERİLEN SİPARİŞLER BİR SONRAKİ GÜN KARGOYA VERİLİR.

250 ml

Artır Azalt

Kemal Kükrer Anadolu Ekşileri Serisi mutfaklarımıza bu kez de Erik Ekşili Sos ile lezzet ve zenginlik katıyor. Hep yaptığımız gibi meyvenin iyisini uzmanlığımızla işleyerek hazırladığımız Erik Ekşili Sosla mevcut tariflerinize lezzet katabileceğiniz gibi, sıra dışı tariflere de imza atmanız mümkün.

Bize yazın geldiğini gelir gibi çiçek açarak müjdeleyen erik ağaçlarının hikayesi Hazar Denizi çevresi ve Anadolu’dan başlıyor. Bu bölgelerde tarih boyunca o kadar çok harp yaşanıyor ve o kadar çok kavim bu bölgeden yeni dünyalara göç ediyor ki, işte eriğin zamanda ve mekanda yolculuğu burada çeşitleniyor. İnsanlarla birlikte göç ettikleri her coğrafyanın farklı iklimlerine uyum sağlayabilen erik, dolayısı ile her toprağa başka bir ruhla kök salıyor. Belki de 2000’in üzerinde çeşidinin bulunması bu yüzden.

Aralarında bizim en çok tanıdıklarımız Papaz Eriği, Can Eriği ve Japon Eriği. Tüm dünyaya Anadolu üzerinden yayılan bu meyve içerisinde güçlü oranda B Vitamini barındırıyor. Bunun yanı sıra magnezyum ve fosfor bakımından da zengin olan erik, insanı ferahlatan pek çok tüketim biçimine sahip.

Karaciğeri güçlendiren, kan yapıcı özelliği bulunan, kalbe güç veren erik, tarih boyunca insanların çıkınlarından, ceplerinden, erzak odalarından çıkmamış olacak ki hemen her haliyle tüketilmiş, saray tariflerine girmiş. Bu gün de Kemal Kükrer güvencesi ile Erik Ekşili Sos formuyla ve kendine özgü ekşi lezzetiyle mutfağımızda yer buluyor.

Benzer Ürünler
Çerez Kullanımı