heade bar sarı

Frenk Soğanı -Şiniklav (Chives) 25 Gr

0,00
Fiyat : ₺6,99(KDV Dahil)
Yerli Üretim ve Greenada

25 Gr olarak gönderim yapılmaktadır. Mevsimsel geçişlere bağlı olarak ürünlerimiz değişkenlik gösterebilir. Çıkışı yapılan ürünlerinizin taze bir şekilde elinize ulaşması adına lütfen kargonuzu takip ediniz.

HAFTA İÇİ  SAAT 15:00’TEN SONRA VERİLEN SİPARİŞLER BİR SONRAKİ GÜN KARGOYA VERİLİR.

- Taze olması adına ürünlerimizi günlük hasat olarak göndermekteyiz, sipariş ettiğiniz ürün kalmamış ise kargo çıkışı bir sonraki gün  yapılır.

25 Gr.

Artır Azalt

 

 

Frenk Soğanı Satışı, Greenada Frenk Soğanı

 

 

Frenk Soğanı Nedir?

 

Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika doğal yayılım alanıdır. Türkiye ve Kafkasya coğrafyasında doğal olarak yetişir. Özellikle Erzurum, Hakkari, Rize Tunceli ve Van-Kars çevresinde yüksek yerlerde genel olarak çayır-mera türü gölgelik yerlerde yetişir.

C ve A vitamini yönünden zengindir.  Ayrıca, B vitaminleri, kalsiyum ve fosfor içerir.Bir miktar kükürt ve demir bileşenlerini içerir. Frenk soğanının içerdiği bu bileşim nedeniyle arılar hariç böcekleri uzaklaştırıcı bir etkisi vardır. Öyle ki özellikle Avrupa’da tarım alanlarına bir miktar frenk soğanı ekimi yaygındır. Bunun nedeni zararlılar ile doğal yoldan mücadeledir. Ayrıca fare gibi zararlıları uzan tutma etkisi de vardır.

 

Bir besin maddesi olarak yaprak soğanının hem kökü hem de yeşil yaprakları tüketilir. Yemeklere, çorbalara çok yakışır. Balık ve et yemeklerinde de kullanılır. Yemeklere ekleneceğinde çok pişirilmemeli, pişmeye yakın eklenmelidir. Ülkemizde halen bazı otlu peynir türlerinin yapımında kullanılır. Kurutularak da tüketilebilir.

Çerez Kullanımı