Kırmızı Marul ( Red Lettuce)

0,00
Fiyat : ₺4,50(KDV Dahil)
Greenada üretim

Adet olarak gönderim yapılmaktadır. Mevsimsel geçişlere bağlı olarak ürünlerimiz değişkenlik gösterebilir. Çıkışı yapılan ürünlerinizin taze bir şekilde elinize ulaşması adına lütfen kargonuzu takip ediniz.

HAFTA İÇİ  SAAT 15:00’TEN SONRA VERİLEN SİPARİŞLER BİR SONRAKİ GÜN KARGOYA VERİLİR.

- Taze olması adına ürünlerimizi günlük hasat olarak göndermekteyiz, sipariş ettiğiniz ürün kalmamış ise kargo çıkışı bir sonraki gün  yapılır.

Kırmızı Marul Satışı - Greenada Kırmızı Marul

 

 

Kırmızı Marul Nedir?

  

Yeşillik ailesinin en çok teküteline üyesinden birisi olan marul insanlığın bilinen en eski sebzelerinden bir tanesidir muhtemelen. Kendi türleri içerisinde tat ve zenginlik açısından çok farklılık olmayan marulun kırmızı yapraklı cinsi olma özelliğini taşır.

Marul'un çıkış yeri Akdeniz ve Ortadoğu olarak gösterilir ama şimdi bütün dünya mutfaklarında yaygın olarak yemeklerde kullanılmaktadır. Özellikle salatalarda ve aperatif yiyeceklerin yanında yer alır, çiğ köfteden sandviçe marul mutlaka bir şekilde kendisini gösterir.

B1 ve B 12 vitaminlerini içeren marul, özellikle K ve A vitamini açısından çok zengin bir besin kaynağıdır. Bunun dışında potasyum açısından çok zengindir. Ayrıca magnezyum başta olmak üzere bir çok mineral içerir.