BottomBannerList

KORUK EKŞİSİ SOS CAM 250 ml

Fiyat : ₺14,90(KDV Dahil)

250 ml Şişe olarak gönderim yapılmaktadır.

HAFTA İÇİ  SAAT 15:00’TEN SONRA VERİLEN SİPARİŞLER BİR SONRAKİ GÜN KARGOYA VERİLİR.

250 ml

Artır Azalt

 

 

Ekşi severler Kemal Kükrer Anadolu Ekşileri Serisinde harika lezzetler buluyor. Bunlardan belki de en sıra dışı olanı Koruk Ekşili Sos. Meyvenin en iyisinin Kemal Kükrer uzmanlığı ile işlendiği Koruk Ekşili Sosu henüz denemediyseniz, bunun için fırsat yaratmanızı öneririz.

 

Trakyalılar ve özellikle Egeliler koruğu çok yakından bilir. Üzüm meyvesinin yeşil haline koruk denir. Ekşi ve mayhoş bir lezzete sahiptir. Bağcılıkta asırlara dayanan deneyimimizin belki de en çarpıcı lezzetini sunan koruk, ekşili tariflere ayrı bir lezzet katmasıyla da ünlüdür.

 

Ege insanı koruğun iyice yeşil halinden ekşili sosunu, biraz şeker almış halinden ise serinletici içeceğini elde etmiş asırlar boyu. Üzümün hikayesini ve mitolojideki yerini artık biliyoruz. Yetiştiği her coğrafyada şarapçılığı geliştirmiş, sirke olarak tüketilmiş ancak, koruk ekşisi üzümün her yetiştiği yerde de akıllara gelmemiş. Bu çok bize özgü bir lezzet. Güçlü bir antioksidan olması ve zengin vitamin içeriği de cabası. Hem yemeklerinize lezzet katmak hem de yepyeni mutfak deneyimleri yaşamak için Kemal Kükrer Anadolu Ekşileri Serisinin Koruk Ekşili Sosunu denemenizi öneriyoruz.

 

Benzer Ürünler
Çerez Kullanımı