heade bar sarı

Mercan Köşkü 25 Gr

0,00
Fiyat : ₺6,99(KDV Dahil)
Yerli Üretim ve Greenada

PAZARTESİ - SALI - ÇARŞAMBA GÜNLERİ VERECEĞİNİZ SİPARİŞLERİNİZ, EN GEÇ 3 İŞ GÜNÜ İÇİNDE KARGOYA VERİLECEKTİR. PERŞEMBE - CUMA - CUMARTESİ - PAZAR GÜNLERİ VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER, HAFTA SONU KARGODA KALMAMASI ADINA PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN, GÜNLÜK HASATLARIMIZ İLE İŞLEME ALINACAKTIR.

25 Gr.

Artır Azalt

 

 

Mercan Köşkü (Majoran) Satışı, Greenada Mercan Köşkü (Majoran)

 

Mercan Köşkü (Majoran) Nedir?

Aromalı kokusuyla değdiği her yemeği lezzetlendiren,çaylarıyla da şifa deposu olarak kullanacağınız mucizevi bitki mercanköşk çiçeği koyu yeşil yapraklara sahiptir.Kekikle benzetilse de alakası yoktur aslında.Ondan daha yumuşak ve hafiftir.

Almanlar, kekik ve mercanköşkü sosislerde kullandığı için kulaktan kulağa böyle bir benzerlik yayılmıştır. Kelime anlamı incelendiğinde, Farsça-dağın neşesi, dağın keyfi- anlamını taşır. Aromatik kokusuyla dağlara neşe ve keyif verdiğini anlamaktayız.

Keklikotu veya güveyotu adını duyduğunuz yerde sakın yabancılık çekmeyin. Çünkü bu isimler, vitamin ve mineral bakımından zengin olan mercanköşkünün diğer isimleridir. Günde 2 çay kaşığı tükettiğinizde vücudun ihtiyacı olan A ve C vitaminine destek olmaktadır.

Her bitkinin yabani türü olduğu gibi, yabani mercanköşk de bu bitkinin sert ve daha keskin tada sahip olan bir türü olarak aktarlarda yerini almaktadır.

Çerez Kullanımı