heade bar sarı

Mini Roka 150 Gr

0,00
Fiyat : ₺9,90(KDV Dahil)
Yerli Üretim ve Greenada

PAZARTESİ - SALI - ÇARŞAMBA GÜNLERİ VERECEĞİNİZ SİPARİŞLERİNİZ, EN GEÇ 3 İŞ GÜNÜ İÇİNDE KARGOYA VERİLECEKTİR. PERŞEMBE - CUMA - CUMARTESİ - PAZAR GÜNLERİ VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER, HAFTA SONU KARGODA KALMAMASI ADINA PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN, GÜNLÜK HASATLARIMIZ İLE İŞLEME ALINACAKTIR.

150 Gr.

Artır Azalt

Mini Roka Satışı - Greenada Mini Roka

Özellikle salatalarda tercih edilen ve kendi adını alan salatada eşsiz bir lezzet sunan Greenada Mini Roka, balık yemeklerine başarılı bir şekilde eşlik ediyor. Oldukça yoğun bir aroma ve hafif acımtırak bir tada sahip olan roka, sos yapımında da sıklıkla tercih ediliyor.

Greenada Mini Roka balık yemeklerinin yanı sıra et içeren yemeklerin yanında, makarna ya da benzeri gıdalar için sos yapımında ya da doğrudan tüketilebiliyor. İçerdiği yüksek kalsiyum ve demir oranları ile sağlıklı ve lezzetli bir sebze olan roka, diyet yapanlar için ara öğün olarak da kullanılabiliyor.

 

Roka nedir?


Turpgiller familyasına mensup olan roka yeşil yaprakları daha çok salatalarda kullanılmakla birlikte garnitür olarak da tüketilmektedir. Akdeniz Bölgesi ülkelerinde popüler olan roka son on yıldır ABD ve diğer Avrupa ülkelerinde de tüketilmeye başlanmıştır.

Yeşil yapraklı, acımsı bir tada sahip roka C vitamini açısından zengin bir içeriğe sahiptir. C Vitamininin yanı sıra çeşitli mineraller, glukozinolat, kalsiyum, folat ile A, K ve P vitaminleri de yine Roka'nın etken maddeleridir. 100 gram roka bir kişinin neredeyse günlük K vitamini ihtiyacının tamamını karşılamaya yeterlidir.

 

 

 

Çerez Kullanımı