BottomBannerList

Mor Havuç (Purple Carrot)

Marka : Greenada
Fiyat : ₺18,90(KDV Dahil)

500 Gr olarak gönderim yapılmaktadır. Mevsimsel geçişlere bağlı olarak ürünlerimiz değişkenlik gösterebilir. Çıkışı yapılan ürünlerinizin taze bir şekilde elinize ulaşması adına lütfen kargonuzu takip ediniz.

HAFTA İÇİ  SAAT 15:00’TEN SONRA VERİLEN SİPARİŞLER BİR SONRAKİ GÜN KARGOYA VERİLİR.

- Taze olması adına ürünlerimizi günlük hasat olarak göndermekteyiz, sipariş ettiğiniz ürün kalmamış ise kargo çıkışı bir sonraki gün  yapılır.

500 Gr.

Artır Azalt

Mor Havuç Satışı, Greenada Mor Havuç

  


Mor Havuç


Mor havuç, son yılların yükselen yıldızlarından biri olsa da aslında yıllardır bizimle olan bir lezzet. Şalgam suyunun ham maddesi olarak kullanılan mor havuç, rengiyle her göreni şaşkına uğratsa, "Boya mı o?" diye düşündürse de aslında doğal bir ürün.

"Rengi neden böyle?" derseniz hemen anlatalım: Çünkü mor havucun içinde, bildiğimiz turuncu havuçların içinde olandan neredeyse 30 kat daha fazla antioksidan bulunuyor. Antioksidan özellikler taşıyan antosiyanin adlı pigmentler bakımından oldukça zengin olan mor havuç, bu nedenle en şifalı sebzeler arasına da adını altın harflerle yazdıracak kadar etkili desek yeri.

Konya'nın Ereğli İlçe Belediyesi tarafından patenti alınan ve Ereğli'nin ilk patentli ürünü olarak tanınan siyah havuca ülkemizde en çok Konya, Ankara (özellikle Beypazarı), Antakya ve Güney Marmara'da rastlamak mümkün oluyor. 

Halk arasında şalgam havuç olarak da anılan mor havuç en çok şalgam suyu yapımında kullanılsa da günümüzde faydalarının öğrenilmesinin ardından mutfaklarda kendine daha çok yer bulmaya başladı. 

Çerez Kullanımı