BottomBannerList

Reyhan - Kırmızı Fesleğen (Red Basil)

Marka : Greenada
Fiyat : ₺5,90(KDV Dahil)

25 Gr olarak gönderim yapılmaktadır. Mevsimsel geçişlere bağlı olarak ürünlerimiz değişkenlik gösterebilir. Çıkışı yapılan ürünlerinizin taze bir şekilde elinize ulaşması adına lütfen kargonuzu takip ediniz.

HAFTA İÇİ  SAAT 15:00’TEN SONRA VERİLEN SİPARİŞLER BİR SONRAKİ GÜN KARGOYA VERİLİR.

- Taze olması adına ürünlerimizi günlük hasat olarak göndermekteyiz, sipariş ettiğiniz ürün kalmamış ise kargo çıkışı bir sonraki gün  yapılır.

25 Gr.

Artır Azalt

Reyhan (Kırmızı Fesleğen ) Satışı - Greenada Reyhan (Kırmızı Fesleğen)

 

Reyhan (Kırmızı Fesleğen) Nedir?

Reyhan, İngilizce’de red basil (kırmızı fesleğen), purple basil (mor fesleğen) ve sweet basil (tatlı fesleğen) olarak geçer. Bu isimlerden de anlaşıldığı üzere, reyhan, fesleğenin de ait olduğu Ballıbabagiller familyasına mensup bir çeşit bitkidir.

Reyhanı güzel kokusundan hemen ayırt edebiliriz.

Hem sıcak hem de soğuk birçok yemeğin önemli malzemelerinden, bize yaz mevsimini ve Akdeniz’i hatırlatan bu ılıman iklim bitkisinin boyu genellikle 20 ile 60 cm arasında değişir. Rengi fesleğeninki gibi açıktan koyuya yeşilin birçok rengini almakla birlikte, aynı zamanda mor renge de çalar. İsimleri arasında “kırmızı fesleğen” ve “mor fesleğen” olmasının sebebi de budur.

Çok sayıda yaprağı vardır ve bunlar 5 cm’e kadar uzar. Yumuşak olan bu yapraklar, elde hemen aynen fesleğen gibi güzel bir koku bırakır.

Tek yıllık ve çok dallı olan bu bitki, Haziran ile Eylül ayları arasında rengarenk çiçekler açabilir. Çiçekler genelde üst bölümdeki yaprakların üzerinde olur. Gövdesi dik, tüysüz ya da biraz tüylü olan reyhanın meyveleriyse oval şekildedir. Ayrıca oldukça ufak ve parlak bir siyah renkte olur.

Reyhan, aynen fesleğen gibi, evlere bahçeli ya da balkonlu evlere götürülebilecek güzel bir hediyedir.

Reyhan bütün halde kurutulabilir ya da parçalanıp saklanabilir.

Çerez Kullanımı