Turp Otu 150 Gr

0,00
Fiyat : 9,90 TRY(KDV Dahil)
Greenada üretim

PAZARTESİ - SALI - ÇARŞAMBA GÜNLERİ VERECEĞİNİZ SİPARİŞLERİNİZ, EN GEÇ 3 İŞ GÜNÜ İÇİNDE KARGOYA VERİLECEKTİR. PERŞEMBE - CUMA - CUMARTESİ - PAZAR GÜNLERİ VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER, HAFTA SONU KARGODA KALMAMASI ADINA PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN, GÜNLÜK HASATLARIMIZ İLE İŞLEME ALINACAKTIR.

Turp Otu Satışı - Greenada Turp Otu

 

 

Turp Otu nedir?

Turp otu en kolay bulunan ve sık tüketilen yabani otlardandır. Kalın, dişli kenarlı ve tüylü yaprakları olan bu otsu bitki doğada kendiliğinden yetişir. Görünümü hardal otuna benzer, ancak sarı çiçekleri olan hardal otundan farklı olarak beyaz çiçekler açar. Neredeyse tüm dünyaya yayılmış olan en önemli yabani otlardan birisidir. Ege mutfağında çok sevilen turp otunun genellikle haşlanarak zeytinyağlı, limonlu salatası ve yumurtalı-yumurtasız kavurması yapılır.

Besin Değerleri ve Faydaları: C ve A vitamininin yanısıra kalsiyum ve demir mineralleri içerir. Halk hekimliğinde şifa kaynağıdır. Yaprakları demir eksikliğinde etkilidir. İdrar söktücü ve iştah açıcı özelliği vardır. Şişkinlik, gaz ve mide asidine karşı etkilidir. Karaciğeri kuvvetlendirir, böbreklerdeki taş ve kumu düşürmeye yardımcı olur. Böbrek ve safra kesesi iltihabının tedavisinde etkilidir. Astım, nefes darlığı ve bronşite iyi gelir. Balgam söktürücüdür. Canlandırıcı, sinirleri yatıştırıcı, ağrı dindirici özelliği vardır.