BottomBannerList

ÜZÜM SİRKESİ CAM ŞİŞE ORGANİK 500 ml

Fiyat : ₺26,90(KDV Dahil)

500 ml Şişe olarak gönderim yapılmaktadır.

HAFTA İÇİ  SAAT 15:00’TEN SONRA VERİLEN SİPARİŞLER BİR SONRAKİ GÜN KARGOYA VERİLİR.

500 ml

Artır Azalt
Mutfaklarımızın baş tacı üzüm sirkesini, en sağlıklı koşullarda almak istiyorsanız, organik üzümden ürettiğimiz ve uzmanlığımızla şişelediğimiz Kemal Kükrer Organik Üzüm Sirkesi tam size göre. Üzümün tarih sahnesine çıkışı ile medeniyetlerin tarih sahnesine çıkması hemen hemen aynı döneme denk geliyor. Ta o eski çağlardan beri insanlar ve özellikle bilgeler, üzüme o kadar kıymet veriyor ki, bugün hala antik kazılarda ortaya çıkan en eski medeniyetlerin eserlerinde bile üzüm figürlerine rastlanıyor.
 
 
 
Üzümün sirke olarak tüketilmesi de özellikle Türk Mutfağının gelenekleri arasında yer alıyor. Lezzeti kadar şifası ile baş tacı edilen üzüm, sirkesiyle de her daim favori olmuş. Bağcılığın kültürümüzdeki derin izlerini araştırmaya girdiğimizde, yerleşik toplum olmanın üzümle doğrudan bir bağlantısı olduğunu görüyoruz. Her dönemde kendine mutfaklarda ve özellikle tıp alanında da önemli yer bulan üzüm ve sirkesinin bize sunduğu faydalar da saymakla bitecek gibi değil. Bazılarına burada değinelim istiyoruz.
 
 
 
Üzüm sirkesi güçlü bir antioksidan. Vücudu sağlıklı tutmaya yardımcı olması bu yüzden. Probiyotik yapısı ile sindirim sistemimiz için güçlü bir yardımcı. Enfeksiyonlarla mücadelede önemli bir yardımcı çünkü güçlü bir antiseptik. Aynı zamanda vitaminler ve mineraller bakımından zengin olduğu için besin değeri hayli yüksek. Cilt sağlığına yararı ve yaşlanma karşıtı etkisi ile uzun zamandır biliniyor.
Çerez Kullanımı